Yaratıcı Düğün ve Nişan Çekimleri için İpuçları

Siz de farketmişsiniz dir sürekli kocaman şemsiyeler veya balonlar ile düğün ve nişan fotoğraf pozlarını, açıkçası bu durum beni sıkıyor, siz sıkılmadınız mı? Daha yaratıcı olmak, yeni şeyler denemek istemez misiniz? O zaman bu yazımı mutlaka okuyun çünkü hoşunuza gideceğinden eminim.

Evet Gelin ve Damat için çekimleri yapıyoruz ama her zaman onları çekmek zorunda değiliz. 

araba

 

 

Gelin ve Damadın arasına bir katman yerleştirmek, çekeceğiniz pozun çok farklı etkiler yaratmasını sağlayabilirsiniz. Sürekli çiftlerin farklı açılardan pozlarını çekmek zorunda değiliz. Mesela bir arabanın aynasından, bir cep telefonun ekranından çiftimizi çekip farklılık yakalamamız kaçınılmaz olacaktır.

Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış.

 

 

 

Önemli olan anıları fotoğraflara yerleştirmektedir.

poz

 

 

Eski fotoğraf karelerinizi kullanarak, belki bir çocukluk karesi belki eski bir aile fotoğrafı kullanarak çiftlerin hikayesini de çektiğimiz kareye yerleştirebiliriz.

 

Yağmur veya Kar Yağışının Etkisini Kullanın

Kimse şeker değildir ve erimezler  Birazcık sudan kimse zarar görmez öyle değil mi. Bence yağmur damlacıklarıyla veya karın o muhteşem beyazlığı ile ortaya çıkacak muhteşem etkiler için her şeye değer değer. Yağmur içimizdeki en saf aşkı ve gözlerdeki mutluluğu ortaya çıkaracaktır.

 

Yüksekten uçun

0H9A4531

 

Çekmesini en çok sevdiğim fotoğraf karelerinden biri. Nedendir bilemiyorum ama bir çok fotoğrafçı çiftlerle aynı seviyeden fotoğraf çekmeye çalışıyor. Ben tam tersini yapıyorum ve sanırım bu yüzden bu işte çok başarılı pozlar yakalayabiliyorum.

Daha yüksekte bir yerden mesela bir ağacın dalından, yada katlanabilir merdivenin tepesinden farklı bakış açıları yakalamanız kaçınılmazdır. Ama düşmemeye dikkat edin

 

 

Mimari yapıları muhakkak kullanın

Etkileyici fotoğraf kareleri için çevrenize dikkatle bakın. Yüksek bir bina, simetrik duvarlar, spiral bir merdiven ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

Gölge Oyunlarını kullanmayı unutmayın

gölge

 

Yine sevdiğim çekim tekniklerden bir tanesi olan gölge oyunları. En başta da söylediğim gibi, illa çiftlerin yüzlerini çekmek zorunda değiliz. Cesaretli olun, yaratıcı olun ve fark yaratın.

www.selcukinci.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*