Düğün Fotoğrafı İçin Mekanlar – Kuzguncuk

Düğününüzün yapılacağı yeri ayarladınız, kuaförünüzü ayarladınız, fotoğraflarınızı çektireceğiniz düğün fotoğrafçısı ile de anlaştınız fakat bu özel gününüzün çekimlerini nerede yaptıracağına hala karar vermekte zorlanıyorsunuz değil mi? Evet en az düğün fotoğrafçısı seçiminiz kadar fotoğraflarınızı çektireceğiniz mekanı da seçmek zor olabiliyor 🙂 Bundan sonraki bloglarım da mekanlara da yer vermeye karar verdim. Böylelikle daha bilgili olacağınızı ve daha doğru bir karar vereceğinizi düşünüyorum. Bu yazım da içerisinde bir çok bileşeni barındıran özelliği ile dış mekan çekim yerinden Kuzguncuk ile başlamak istiyorum.

Tarihi yapısını koruyan, genelde sokak fotoğrafçılarının çekmeyi çok sevdiği ve son zamanlarda düğün fotoğrafçılarının da uğrak yeri haline gelen Kuzguncuk, filim seti edasıyla renkli sokakları, buram buram tarih kokan evleri ile dış çekim fotoğraf yeri halini almıştır.

Türkiye’de yayınlanan ve çok sevilen dizileri Ekmek Teknesi, Perihan Abla ve 2 durak mesafede olan döneminin en fenomen dizi olan Süper Baba gibi dizilerin çekilmesi ile birlikte Kuzguncuk popülerliği oldukça tavan yapmış, mahalle sakinlerini bıktırmış hale gelmiştir. Hatta çok enteresan, bazı kapılarda “fotoğraf çekilmesi yasak” uyarı yazıları görmeniz mümkündür. Ama merak etmeyin her kapıda bu yazı yazmıyor 🙂 o yüzden yasak olmayan kapılarda da çok güzel kareler çıkartıyoruz.

Kuzguncuk Düğün Çekimleri

Anadolu yakasında evlenecek olan Gelin ve Damat adayları için zamandan tasarruf etmek için Kuzguncuk güzel bir çekim merkezidir. İcadiye caddesinden başlayarak, Kuzguncuk bostanından ara sokaklara girerek rengarenk evler arasında, arnavut taşı sokaklarında nostaljik ve otantik kareler alabilmeniz mümkün. Bu güzel karelerin ardından sahile doğru inip boğazın eşsiz manzarası ile çekimlerin tamamlanması maksimum 2,5 saatlik bir zaman yeterli olacaktır.

 

Kuzguncuk semtinde Dış Çekimlerini yaptırmak isteyen Gelin ve Damat adaylarına ufak bir tüyo.

Hafta sonları İstanbul’un sahil trafiğini hepimiz biliyoruz, bu sebepten ötürü geliş ve gidiş saatlerinizi iyi hesaplamanızı tavsiye ediyorum.

Sokak aralarının dar olmasından ötürü her evin önünde park eden araçların olması sebebi ile çektiğiniz fotoğraf karelerinde her çeşit marka aracı görmeniz kaçınılmaz oluyor.

NOT: Yazının başındaki görsel alıntıdır. Kendi çekimim değildir, temsili olması açısından konulmuştur.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*