DÜĞÜN FOTOĞRAFI İÇİN MEKANLAR – EMİRGAN KORUSU

Düğün çekimini nerede yapalım denince ilk akla gelen Emirgan Korusu oluyor genelde. İstanbul’da gerçekten hemen hemen bir çok kişinin bildiği bir mekan olmaktan ziyade tüm evlenecek çiftlerin de fotoğraf karelerini çektirmek istedikleri yerden biri haline geldi. Nisan ayı düğün fotoğrafçılığı işi ile uğraşanların yıla merhaba dediği zaman dilimi olsa da Emirhan Korusu’nde artık geneleksel bir hal alan Lale Festivalinin başlangıcıdır. Bu dönemde Emirgan Korusu ap ayrı bir canlılık kazanır içten içe. Renk renk lale süslemeleri, peyzaj çalışmaları ile yeni evlenecek çiftlerin fotoğraf çekimleri için tam bir renk cümbüşü ve görsel zenginliği ile ilk akla gelen isimlerden olur düğün fotoğrafçıları ve çiftler için.

Emirgan Korusu Düğün Fotoğrafı

İçerisin de üç tane köşk olsa da (Sarı Köşk, Pembe Köşk, Beyaz Köşk) mekanların içerisinde veya yakınlarında maalesef ki fotoğraf çekimlerine izin verilmiyor ama merak etmeyin çekimlerde çok yorulursanız şayet 3, 5 dakika soluklanmanız için köşkler içerisinde Beltur’un hizmet verdiği kafelerinden faydalanabilirsiniz. Biz kimsenin köşküne kalmadık, emin olan Emirgan korusunda köşkü aratmayacak pozlar çıkacağından hiç şüpheniz olmasın. Koruluklar içerisinde yer alan küçüklü büyüklü gölet ve havuzu, güzel yürüş yolları ve minyatür köprüleri emin olan daha iyi pozlar çıkartmanıza olanak sağlayacaktır.

Parkın merkezinde bulunan büyük harfler ile yazılmış “İstanbul” yazısı ile de güzel hatıra fotoğrafları çektirip, az ilerisinde de boğaz manzarası ile hoş ve eşsiz fotoğraflar çektirerek gününüze keyif katabilirsiniz.

 

Emirgan Korusu’nda Düğün Fotoğraflarını ve Nişan Fotoğrafları çektirtmek isteyen çiftlere benden tavsiyeler.

Malum bizim insanımız festivallere çok düşkündür bu sebepten ötürü havanın tadını çıkartmak için kendisini bu tarz yerlere atarlar hemen, bu yüzden Emirgan Korusu’nda çekim yaptırtmak istiyorsanız erken saatleri tercih etmeniz sizin için kolaylık olacaktır.

 

İstanbul trafiğini hepimiz biliyoruz, sahil yolu epey tıkalı olabiliyor bu yüzden dolayı bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

NOT: Yazının başındaki görsel alıntıdır. Kendi çekimim değildir, temsili olması açısından konulmuştur.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*