Dış çekim için mekan seçiminde nelere dikkat edilmeli

Düğün fotoğraflarınız için çekim yapılacak mekan da en az seçeceğiniz fotoğrafçı kadar önemli bir detaydır. Gerek dış mekan çekimlerinde gerekse iç mekan çekimlerde dikkat etmeniz gereken en önemli detayları aşağıda sizler için paylaşıyorum.

  • Kesinlikle ve kesinlikle sizin tarzınıza ve gelinlik veya nişanlığınıza uygun olması gerekir. Örnek vermek gerekirse gelinliğiniz çok ağır taşlarla prenses modeli  bir şeyse gidipte taksimin ara sokaklarında çekim yapmak hoş olmayacaktır, bunun yerine tarihi mekanlar, yeşil alanlar veya koruları tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.
  • En önemli hususlardan bir tanesi de hafta sonu yapılacak olan çekimlerin uzaklığı. Çekimleriniz hafta sonu yapılacaksa çekim yerinin gelin olarak çıkacağınız eve, kuaförünüze ve düğününüz yapılacağı mekana çok uzak olmaması da önemli bir detaydır, en azından aynı yakada olması trafikte fazla zaman kaybetmemenize ve boş yere strese girmemenizi sağlayacaktır.
  • En çok yapılan hatalardan bir tanesi de çekim yapacağınız yer için rezervasyon yapılmaması veya ücretli olup olmadığını bilmemekten kaynaklanıyor. Siz siz olun her ne olursa olsun çekim gününüz için önceden rezervasyon yaptırın ve ücret isteyip istemediklerini öğrenin, aksi halde tatsız bir sürpriz ile karşılaşabilirsiniz.
  • Çekim yapılacak mekanı, çekiminizi yaptıracağınız fotoğrafçı ile önceden mutlaka kararlaştırın ve mekan hakkında internetten bilgi alın hatta ve hatta gerek fotoğrafçınızdan gerek ise yine internet üzerinden o mekanda çekimleri yapılmış diğer çiftlerin pozlarını inceleyin, çekim günü poz verirken hem daha rahat olmanızı hem de nerede nasıl pozlar verebileceğinize çalışmış olursunuz, böylelikle de daha iyi kareler çıkar ortaya.
  • Çekim günü geldi çattı ve işinizi şansa bırakmamak için önceden hava durumuna bile baktınız, günlük güneşlik görünüyor hiç bir sorun yok diye düşünüyorsunuz ama size tavsiyem bundan emin olmayın, çünkü yaşadığımız iklim gereği yılın her mevsimi yağmur yağabileceğini asla unutmayın ve bunun için mutlaka bir B planınızın olmasını şiddetle tavsiye ediyorum.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*